středa 10. července 2013

Hodně štěstí

Když mě před pár lety oslovili ze studia, jestli bych pro dabing přeložila seriál Hodně štěstí, Charlie (Good Luck Charlie), lanařil mě produkční slovy: "To se pro vás hodí, vy máte hodně dětí." Tehdy jsme měli tři. Rodina v seriálu měla čtyři. Základní idea první řady seriálu byla v tom, že si rodiče tří již pubertálních dětí poněkud neplánovaně pořídili čtvrté, holčičku Charlotte zvanou Charlie, která jim všem poněkud nabourala jejich zaběhané zvyklosti.

No nic, seriál jsem přeložila a jelikož měl v Americe a zřejmě i jinde úspěch, byla natočena i druhá řada. Když mi ji ze studia nabízeli k překladu, čekala jsem právě číslo 4 a přivýdělek se hodil - vymínila jsem si jen cca týden volna na pobyt v porodnici. Že jsme si pořídili "podle seriálu" čtvrté dítko, byť s menším věkovým rozdílem po sourozencích a v podstatě plánovaně, to bylo zmíněno jen tak ze žertu.

Asi tak po roce přišla nabídka na třetí řadu a já si říkala, o čem to asi tak bude, když to malé roztomilé dítko Charlie už povyrostlo a na klasické miminovské/batolecí gagy je už trochu staré. Pochopili to zjevně i tvůrci seriálu a v třetí řadě přidali rodině Duncanových ještě dítko páté, chlapečka Tobyho, jehož jméno vybírali prostřednictvím hlasování diváci po celém světě, a jehož se sestřička Charlie, sesazená z postu nejmladšího dítěte, důsledně snažila zbavit.

O tom, že bychom si také pořídili páté dítko, se nesmělo ani vtipkovat. Ale, tentokrát zcela neplánovaně... Když jsem to dnes vyprávěla kamarádce, jak se seriál co do počtu dětí v naší rodině "prorocky" vyplnil, dala mi dobrou radu: "Čtvrtou řadu už neber!"

No, v Americe se už čtvrtá řada vysílá, ale zatím nevím, o čem je :D

Žádné komentáře:

Okomentovat